Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Deklaracja dostępności

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaczowie zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej https://mopslubaczow.naszops.pl/ zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Treści niedostępne:

- niektóre dokumenty w formie scanu

- brak opisów alternatywnych do grafik

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Pani Renata Meder stanowisko: Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaczowie, adres poczty elektronicznej kierownik@mops.lubaczow.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 16 632 91 65. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaczowie:

  1. ul. Kard. Wyszyńskiego 4, 37-600 Lubaczów – siedziba Ośrodka,

  2. ul. Rynek 2/3, 37-600 – pomieszczenia Sekcji Świadczeń Rodzinnych.

 

Ad. 1) Do budynku przy ul. Kard. Wyszyńskiego prowadzą 2 wejścia: główne, do którego prowadzą schody oraz boczne z podjazdem dla wózków inwalidzkich. Dla klientów ośrodka tymczasowo udostępnione jest tylko wejście główne - ze względu na epidemię koronawirusa. Boczne wejście z przyczyn przedstawionych wyżej jest zamknięte. Na placu budynku są miejsca parkingowe, ale dla osób niepełnosprawnych nie są oznakowane. Zapewniony jest podjazd do budynku i balustrady. Brak ramp podjazdowych. Brak drzwi automatycznie otwieranych. Wewnątrz Ośrodka zapewniona jest komunikacja pozioma (korytarze na jednym poziomie), umożliwiająca osobom ze szczególnymi potrzebami dotarcie do pomieszczeń biurowych i sanitarnych. W budynku nie ma potrzeby zapewniania komunikacji pionowej (jedna kondygnacja). W Ośrodku nie ma pętli indukcyjnych, nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące, nie ma również pochylni, platform i pętli indukcyjnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

 

Ad. 2) Do budynku przy ul. Rynek 2/3 prowadzi 1 wejście główne, do których prowadzą schody. Pomieszczenia biurowe i toaleta znajdują się na pierwszej koniugacji. Brak jest windy mimo istnienia takiej potrzeby, wąskie ciągi komunikacyjne pionowe (schody). Brak toalety dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem nie ma miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Nie ma pętli indukcyjnych. Nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące, nie ma również pochylni, platform i pętli indukcyjnych.

 

 

Na chwilę obecną nie ma możliwości skorzystania z tłumacza migowego.

 

Więcej informacji o dostępności cyfrowej można znaleźć na stronie Ministerstwa Cyfryzacji poświęconej temu tematowi.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny